Видатні композитори

Антоніо Вівальді (1678-1741)

Антоніо Вівальді (італ. Antonio Lucio Vivaldi) - італійський

композитор, скрипаль, педагог, диригент, католицький священик. Ще за життя отримав визнання у Європі як композитор та скрипаль-віртуоз, затвердив нову, так звану“ломбардську” манеру виконання та мав вплив на розвиток віртуозної скрипкової техніки.

Йоганн Себастьян Бах (1685-1750)

Йоганн Себастьян Бах (з нім. Johann Sebastian Bach) – німецький композитор, органіст, клавесиніст і скрипаль. Бульшу частину свого життя він працював при церкві. Його творчі пошуки тісно пов’язані з лютеранською традицією. За 50-річний період творчості лише протягом 5 років інтереси Баха були зосереджені на світській музиці. Один з кращих виконавців на органі у ті часи, Бах створив для цього інструменту твори, які стали вершиною розвитку органної літератури. Творивши практично у всіх музичних жанрах, Бах оминув провідний жанр свого часу – оперу. Композиторові з його глибоким складом думки, далеким від усього поверхневого і розважального, придворна опера була абсолютно чужа.

 

 

Георг Фрідріх Гендель (1685-1759)

 

Г. Ф. Гендель – одне з найбільших імен в історії музичного мистецтва. Видатний композитор епохи Просвітництва, він відкрив нові перспективи в розвитку жанру опери і ораторії, передбачив багато музичних ідей наступних століть, зокрема – оперний драматизм К.В.Глюка, громадянський пафос Л. ван Бетховена, психологічну глибину романтизму. «Ви можете зневажати кого і що завгодно, – говорив Б.Шоу, – але ви безсилі перечити Генделю».

 

Крістоф Віллібальд Глюк (1714-1787)

 

К. В. Глюк – видатний оперний композитор, який здійснив у другій половині XVIII ст. реформу італійської опери-seria і французької ліричної трагедії. Велика міфологічна опера, що переживала найгострішу кризу, знайшла у творчості Глюка якості справжньої музичної трагедії, наповненої сильними почуттями, що возвеличує етичні ідеали вірності, обов’язку, готовності до самопожертви.

Франц Йозеф Гайдн (1732—1809)

Творчий шлях Й. Гайдна – великого австрійського композитора, старшого сучасника В. А. Моцарта і Л. Бетховена – тривав близько п’ятдесяти років та охопив всі етапи розвитку віденської класичної школи – від її зародження в 1760-х роках аж до розквіту творчості Бетховена на початку 19-го століття. Разом з Моцартом та Бетховеном Гайдн сформував і довів до рідкісного рівня досконалості стиль так званого віденського класицизму. Початки цього стилю лежать ще в епосі бароко, а пізній його період, виражений у творчості Гайдна, Моцарта та Бетховена, підводить безпосередньо до епохи романтизму.

Вольфганг Амадей Моцарт (1756-1791)

Творчість геніального австрійського композитора Моцарта вражає своєю багатогранністю. Проживши неповних 36 років, він створив безліч творів у всіх існуючих в його епоху жанрах і формах. Але, на відміну від Гайдна, основне значення якого полягало в області інструментально-симфонічної та камерної музики, Моцарт залишив у всіх жанрах, в яких він писав, твори неминущого значення. Його симфонії, опери, твори для хору з оркестром, квартети, тріо, сонати, концерти однаково значні і досі вважаються найвищим рівнем музичної думки. Як музикант він синтезував усі досягнення минулого, довівши до досконалості всі музичні жанри і перевершивши майже всіх своїх попередників.

Людвіг ван Бетховен (1770-1827)

Геніальний композитор, творчість якого носить епохальний характер. Будучи разом з Гайдном та Моцартом одним з основоположників віденського класицизму, мистецтво Бетховена є поворотною точкою від епохи класицизму 18 ст. до епохи романтизму 19 ст., а його вплив на творчість декількох наступних поколінь європейських композиторів неможливо переоцінити.

 

Франц Шуберт (1797-1828)

 

Франц Шуберт – перший видатний композитор-романтик, який за своє коротке життя (прожив лише 31 рік) встиг сказати нове слово в музиці, ставши одним з родоначальників нового напряму – романтизму.

Роберт Шуман (1810-1856)

 

Творчість Шумана позначила зрілий етап музичного романтизму з його загостреною увагою до відображення складних психологічних процесів людського життя. Фортепіанні та вокальні цикли Шумана, багато з камерно-інструментальних, симфонічних творів відкрили новий художній світ, нові форми музичного вираження. Музику Шумана можна уявити собі як низку надзвичайно містких музичних миттєвостей, що відобразили мінливі і дуже тонко розрізнені душевні стани людини.

Михайло Глінка (1804-1857)

 

В особі Михайла Глінки російська музична культура вперше отримала композитора світового значення. Спираючись на багатовікові традиції російської народної та професійної музики, досягнення та досвід європейського музичного мистецтва, Глінка завершив процес формування національної композиторської школи, ставши першим російським композитором-класиком.

Ференц Ліст (1811-1886)

 

Ліст увійшов в історію Європейської музики як сміливий новатор в області музичної форми, гармонії, він збагатив новими фарбами звучання фортепіано та симфонічного оркестру, дав цікаві зразки трактування ораторіальних жанрів, романтичної пісні, органних творів. Сприйнявши багато від культурних традицій Франції та Німеччини, став національним класиком угорської музики, та зробив величезний вплив на розвиток музичної культури всієї Європи.

Фредерік Шопен (1810-1849)

 

Лише одного музичного інструменту – фортепіано – вистачило Шопену, щоб розкрити музичні таємниці своєї геніальної душі. Вся барвистість романтичного світовідчуття, все те, що зазвичай вимагало для свого втілення монументальних композицій (симфоній або опер), геніальному композитору та піаністу вдалося виразити у фортепіанній музиці (творів за участю інших інструментів, людського голосу або оркестру у Шопена одиниці).

Ріхард Вагнер (1813-1883)

 

Р.Вагнер – видатний німецький композитор та драматург, який своєю новаторською творчістю мав величезний вплив на розвиток музичного театру 19-20 ст.

Петро Ілліч Чайковський (1840-1893)

 

Відомий російський композитор українського походження Петро Ілліч Чайковський народився в далекі часи розквіту романтизму – 25 квітня 1840-го року, в Воткінську, що в Вятській губернії Російської Імперії. Зараз він найбільше відомий як композитор, але серед його амплуа слід також виділити диригента, музичного журналіста і педагога.

Едвард Гріг (1843-1907)

 

Едвард Гріг народився 15 червня 1843 року, він став четвертою дитиною у великій дружній родині. Його батьки були непоганими музикантами. Едварду виповнилося шість років, коли мати вирішила навчати його музиці.

Микола Андрійович Римський-Корсаков (1844-1908)

 

Микола Андрійович Римський-Корсаков – російський композитор, диригент і педагог, був членом групи композиторів “Могутня купка”. Особливо значним був його вплив у встановленні безкомпромісного професіоналізму російської музичної школи на рубежі століть.

Микола Леонтович (1877-1921) – український композитор, хоровий диригент, педагог. Автор всесвітньо відомих хорових обробок народних пісень “Щедрик”, “Дударик”, “Козака несуть”. Основу музичної спадщини композитора складають хорові мініатюри – обробки народних пісень, які донині неперевершені, та виконуються хоровими колективами цілого світу.

 

 

 

 

 

Матеріали сайту Музична абетка/






Дистанційне навчання

Інтернет-ресурси

http://artclassic.edu.ru/catalog.asp 

Автентична Україна: нематеріальна 

спадщина; оперні театри, дерев’яні 

церкви, музеї просто неба

http://namu.kiev.ua/

Національний художній музей України

http://honchar.org.ua/pro-muzey/

Національний центр народної куль-

тури «Музей Івана Гончара»

http://www.mundm.kiev.ua/

Національний музей українського на-

родного декоративного мистецтва

http://www.derev.org.ua/index.html

Дерев'яні храми України

http://hutsul.museum/

Національний музей народного 

мистецтва Гуцульщини і Покуття імені 

Йосафата Кобринського

https://bit.ly/3wXCvLm

Всеукраїнський передплатний часо-

пис-книга «Артклас»

https://nuau1938.wixsite.com/nuauм

Національна спілка художників України

http://www.naoma.edu.ua/

Національна Академія образотвор-

чого мистецтва і архітектури

https://proartgallery.com.ua/

Мистецька галерея у Львові 

http://new.pinchukartcentre.org/ 

Галерея Пінчука 

https://museumshevchenko.org.ua/

Національний музей Т.Шевченка

https://classical.suspilne.media/108

Аудіозаписи класичних композиторів 

із фондів Українського радіо

www.canvas.com.ua/

Репродукції картин відомих художників

http://www.louvre.fr/llv/commun/home_flash.jsp

Лувр (Париж, Франція)

http://www.metmuseum.org

Метрополітен (Нью-Йорк, США)

http://www.khm.at/

Музей історії мистецтва (Відень)

http://www.abc-people.com/typework/paint/index.htm

Картинні галереї, біографії художників

Дистанційне навчання